Terapia osoczem bogatopłytkowym to innowacyjna metoda niwelowania oraz usuwania zmarszczek na twarzy. Jakie są wskazania do wykonania zabiegu? Jak przebiega zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego? Sprawdzamy!
Jakie są wskazania do zabiegu?
Najczęściej na osocze bogatopłytkowe twarzy decydują się osoby, które chcą się pozbyć zmarszczek, a także zachować młody i piękny wygląd twarzy. Co ważne, na zabiegmogą zdecydować się jednakowo kobiety, jak i mężczyźni, ponieważ każdy ma prawo do zachowania pięknego wyglądu i właśnie osocze bogatopłytkowe twarzy może w tym pomóc.
Z jego pomocą można spłycić zmarszczki z okolic oczu, czyli usunąć tak zwane kurze łapki. To jednak nie wszystko, ponieważ dobre efekty daje również w okolicach nosa i ust, czoła oraz policzków.
Jak przebiega zabieg?
Sam zabieg nie jest operacją chirurgiczną, więc każdy, kto się obawia wykorzystania skalpela, może być spokojny. Lekarz w tego typu terapiach sięga po preparat zawierający w sobie osocze bogatopłytkowe, które następnie wstrzykuje w skórę. Wszystko po to, aby skóra została zregenerowana i odżywiona.
Czy po terapii osoczem bogatopłytkowym mogą wystąpić powikłania?
Na całe szczęście terapia osoczem bogatopłytkowym jest w pełni bezpieczna i w żaden sposób nie zagraża naszemu zdrowiu. Warto jednak pamiętać, że zabieg musi być przeprowadzony w odpowiednim miejscu przy współpracy ze specjalistami z zakresu medycyny estetycznej.
Dla kogo zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego nie jest odpowiedni?
Zabieg z pewnością nie może być wykonany w momencie, gdy pacjentka przyjmuje preparaty antykoagulacyjne. Dodatkowo terapii nie powinny poddawać się osoby, które cierpią na choroby krwi bądź choroby nowotworowe.